V Marianke pri Bratislave sa na futbalovom ihrisku už deviaty rok stretnú bežci, ktorí nedajú dopustiť na horský beh. V sobotu, 28. septembra, sa v prostredí Malých Karpát zídu hobby bežci, štafetári, deti, ale aj tí, ktorí zbierajú bežecké medialy po celom Slovensku.

Na tohtoročný 9. ročník behu Mariatálsky štvanec + M-SR hobby štafiet v krose sa môžete online prihlásiť do 26. septembra. Vybrať si môžete z tzv. Veľkého štvanca, ktorého trať má dĺžku 10 km a Malého Štvanca, kde si zabehnete 5,5 km. Bežecké skupinky po troch sa môžu zúčastniť štafiet, kde sa beží trikrát po 5,5 km. Pre najmenších je pripravený Beh „Záhoráčik“, na ktorý registrácia, pre veľký záujem, tiež prebieha online – ak preto chcete ušetriť čas, určite odporúčame prihlásiť sa vopred. Na mieste si bežci už len vyzdvihnú štartové číslo a balík plný užitočných vecí a až do štartu si môžu vychutnávať príjemnú atmosféru v pokojnom prostredí pútnickej Marianky.

Štartový balík ako ušitý na aktívneho bežca

Každý prihlásený dospelý dostane výživové doplnky na podporu pohybového systému Avita, vitamínový nápoj s L-karnitínom od Body&Future a ovocie s cereálnou tyčinkou od Tesca. Navyše si tam nájde malú zubnú pastu Elmex a vzorky na pranie od Henkel. Ako každý rok, aj tento je v cene štartovného skvelý guláš od miestneho gulášmajstra a chrumkavý chlebík z pekárne v Kvetoslavove. To si však budú môcť dopriať za priaznivú cenu po novom aj diváci  a návštevníci a to v kompostovateľnom obale. Okrem toho bude k dispozícii stánok s vínkom a pekárenské dobroty. Pokojne teda príďte hladní, občerstvenie bude na dosah ruky. V cenách pre víťazov bude aj športová výbava, kvalitné víno, prémiové výživové doplnky, balíčky dentálnej hygieny, pracie prostriedky a víkendové pobyty vo Wellness Hotel Patince**** . Víťazi hlavných kategórií získajú cestovné kufre od generálneho partnera Tui Reisecenter Slovensko.

Novinky zamerané na ekológiuVyskúšať si môžete okrem svojich bežeckých schopností aj šťastie – každý bežec bude automaticky zapojený do tomboly, kde môže vyhrať napríklad víkendový pobyt, či značkové tenisky. Ďalšou zmenou budú medaile. Tento rok budú celodrevené na neónovej, v noci svietiacej šnúrke od tenisiek, trofeje budú mať nový dizajn tiež. Novinkou bude aj občerstvovacia stanica s cisternami s pitnou vodou od BVS, ktorá bude k dispozícii aj v cieli. Hoci budú k dispozícii kompostovateľné poháre od firmy Bionela, bežci si pokojne môžu priniesť vlastné fľaše.

Prihlásených je už vyše 300 bežcov, tak dlho neváhajte.

Registrácia prebieha tu: www.horskybeh.sk/mariatalsky-stvanec-propozicie

Podujatie sa koná s podporou obce Marianka a Bratislavského samosprávneho kraja a pod dohľadom športového garanta, adidas kouča a bežca Jána Döményho.